Tryb oszczędzania energii.
Czy wiesz, że czarne tło ekranu, w przeciwieństwie do białego,
może zaoszczędzić do 20% energii.
Nie byłeś aktywny na naszej stronie przez ponad 2 minuty,
dlatego pozwoliliśmy sobie zaoszczędzić trochę energii w Twoim imieniu.
baner zaproswarto
dodaj do ulubionych
Jeżeli znajdziecie Państwo świetliki takiej samej jakości a w korzystniejszej cenie, my sprzedamy Wam nasze o złotówkę taniej!!!
maxisolarmaxisolarmaxisolarmaxisolar
maxisolarmaxisolarmaxisolarmaxisolar

Uwaga!!! Ważna informacja!!!
Na rynku pojawiły się dalekowschodnie podróbki świetlików rurowych maxiSolar®.
Produkty te są podejrzanie tanie i nie nadają się do użytkowania w naszych polskich specyficznych warunkach atmosferycznych.

Przeczytaj dlaczego warto zainwestować w markowe świetliki maxiSolar®. Przeczytaj dlaczego nie warto kupować dalekowschodnich podróbek.

Konstrukcja świetlika i efektywność jego działania
Kopuły świetlików maxiSolar® osadzane są na ramie górnej, wykonanej z wysokiej jakości tworzywa (pomiędzy jest specjalna uszczelka).
Rama ta ma wysokość od 10cm do 11,5cm (w zależności od rozmiaru świetlika). Przy takim rozwiązaniu kopuła świetlika maxiSolar® jest zamontowana zawsze powyżej pokrycia dachowego. Dzięki temu nie zatrzymują się na niej zanieczyszczenia w postaci liści czy śniegu a pokrycie dachowe nie rzuca cienia. Dzięki takiemu podwyższeniu nawet przy opadach śniegu kopuła znajduje się na tyle wysoko, że może nadal funkcjonować bez przeszkód.
W świetlikach niewiadomego pochodzenia (dystrybutor ukrywa jak może ich prawdziwe pochodzenie) podzespoły świetlika produkowane są z tanich i kiepskiej jakości materiałów w dalekowschodnich manufakturach. Przywożone do Polski składane są w przydomowym garażu. Kopuła jest wklejona zwyczajnym silikonem bezpośrednio w obróbkę blacharską. Silikon taki pod wpływem czasu kruszeje i odpada. Brak podwyższenia powoduje, że wszystkie zanieczyszczenia w postaci np. liści czy śniegu pokrywają powierzchnię kopuły uniemożliwiając w ten sposób efektywne działanie świetlika.
Dodatkowo istnieje niebezpieczeństwo pęknięcia kopuły spowodowane zbyt dużym obciążeniem zalegającego na niej śniegu. Przy dachu o pokryciu profilowanym (np. dachówka, blacha trapezowa, falista) nisko zamocowana kopuła jest często przysłaniana przez samo pokrycie dachowe.
konstrukcja kopuły
- wysoka jakość materiałów oraz tylko przemyślane i sprawdzone rozwiązania
Materiał, z którego wykonana jest kopuła świetlika maxiSolar® (PMMA) jest stabilizowany na promieniowanie UV - nie matowieje, nie żółknie pod wpływem działania nań promieni słonecznych. Pomiędzy kopułą a ramą górną znajduje się specjalna uszczelka, która gwarantuje szczelność połączenia obu tych elementów.
Rama górna jest szczelnie zamocowana do obróbki blacharskiej wykonanej ze stali powlekanej odpornej na korozję.
Dystrybutor niestety nie deklaruje stabilizacji na promieniowanie UV swojej kopuły. Nie wiadomo też dokładnie z czego jest zrobiona...
Wiadomo jednak, że kopułka osadzona jest niestety bezpośrednio na obróbce blacharskiej z aluminium, a zamocowana i uszczelniona tylko zwyczajnym silikonem (silikon pod wpływem czasu i przy zmiennych warunkach atmosferycznych kruszeje, a takie połączenie nie może przecież gwarantować długotrwałej szczelności). Jak widać nie jest to przemyślana konstrukcja i niestety tego typu oszczędności już w samym procesie produkcji nie mogą przekładać się na późniejszą wysoką jakość uzyskanego produktu.
konstrukcja kopuły
- a gdyby zaistniała konieczność wymiany kopuły?
W przypadku uszkodzenia kopuły wystarczy ją odkręcić i wymienić na nową.
Cały czas naprawy to około 10 minut i może się to odbywać w praktycznie każdych warunkach atmosferycznych.
Do wymiany potrzebujemy tylko śrubokręta. Kopuła montowana jest ona ramie górnej i mocowana specjalnie do tego celu zaprojektowanymi wkrętami antykorozyjnymi z tulejkami dystansowymi.
Tu przy wymianie kopuły trzeba się zaopatrzyć we śrubokręt, młotek, środek do usuwania starego silikonu, pistolet do wyciskana nowego i sam silikon. Są to dodatkowe spore koszty i utrudnienia. Czas wymiany kopuły to kilka godzin. Po wymianie, trzeba uważać aby nie zabrudzić schnącego silikonu - bo przecież czas jego schnięcia to około 24 godziny. Wymiana kopuły może też się odbyć tylko w ciepłe dni i bez opadów. Zimą i podczas deszczu silikon może nie wyschnąć.
konstrukcja świetlika
- mądrze dopasowujemy się do każdego dachu
Świetliki maxiSolar mają tak zaprojektowana obróbkę blacharską, aby można było ją zamontować na każdym typie dachu. Na dachach płaskich obróbkę w bardzo łatwy sposób montuje się i uszczelnia zgodnie ze sztuką dekarską. Na dachach profilowanych montuje się ze specjalnym kołnierzem ołowianym z elastyczną masą uszczelniającą (odporną na zmiany temperatury). Kołnierz taki można wyprofilować dokładnie pod istniejące pokrycie dachowe, co zapewnia szczelność połączenia i jest bardzo estetycznym wykończeniem. Kołnierz dostępny jest również w naszym sklepie. Świetliki niewiadomego pochodzenia (dystrybutor ukrywa jak może ich niewiadome pochodzenie) nie nadają się na dachy profilowane np. kryte blachą falistą czy trapezową. Obróbka blacharska wykonana z aluminium prawie nigdy nie daje się odpowiednio uformować na tzw. wysokich pokryciach dachowych - aby uzyskać szczelność połączenia. Tak „wymodelowana” obróbka blacharska z aluminium wygląda raczej jak zdeformowana blacha i szpeci dach - a to przecież zdecydowanie niepożądany efekt.
konstrukcja świetlika
zaprojektowana i wypróbowana w polskim klimacie
Świetliki maxiSolar zaprojektowane są tak aby w warunkach atmosferycznych specyficznych dla naszego klimatu nie zachodziło w nich zjawisko skraplania się pary wodnej.
W pierścieniu na którym zamontowana jest kopuła, znajdują się specjalne otwory antyskroplinowe. Powietrze, które wpada do środka świetlika swobodnie cyrkuluje wewnątrz co zapobiega skraplaniu się pary wodnej od wewnątrz na kopule. Dzięki temu ilość światła wpadająca do pomieszczenia jest niczym nie zakłócona.
Świetliki dalekowschodniej produkcji nie są tak przystosowane do specyficznych polskich warunków atmosferycznych. Brak jakichkolwiek otworów wentylacyjnych czy antyskroplinownych powoduje częste skraplanie się pary wodnej na kopule. Wówczas może ona skapać również do naszego pomieszczenia przez nieszczelny rozpraszacz sufitowy (rozpraszacz leży niczym nie zabezpieczony swobodnie na oprawie sufitowej). Dodatkowo przy ujemnej temperaturze para wodna zamarza a usunięcie tej zmarzliny jest praktycznie niemożliwe i tylko możemy cierpliwie czekać aż przyjdzie odwilż a z nią trafi do nas wreszcie upragnione światło.
konstrukcja świetlika
straty ciepła - czyli po co nam rozpraszacz zespolony?
Elementem „końcowym” świetlika w Państwa pomieszczeniu jest rozpraszacz. Jest to tzw. rozpraszacz zespolony - oznacza to, że składa się z przeźroczystej szybki i rozpraszacza właściwego. Oba te elementy są dokładnie spasowane ze sobą uszczelką, której zadaniem jest uszczelnienie całego zespołu świetlika w oprawie sufitowej.
Dzięki takiej konstrukcji z pomieszczenia, w którym zainstalowany jest nasz świetlik nie wydostaje się ciepło (nie występuje efekt komina, przez, który „ucieka” ciepłe powietrze). Świetliki maxiSolar wyjątkowo dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach, w których jest bardzo wilgotno - łazienki, kuchnie czy nawet baseny.
Konstrukcja przypominająca świetliki maxiSolar nie zabezpiecza pomieszczenia przed utratami ciepła. Rozpraszacz nie jest rozpraszaczem zespolonym, a jedynie wyciętym z kawałka plastiku okręgiem. Nie jest on również w żaden sposób uszczelniony z oprawą sufitową, a jedynie położony na niej.
Cięcia kosztów powodujące obniżenie ceny świetlików dalekowschodnich doprowadziły do wypaczenia idei świetlika rurowego. Tego typu rozpraszacz nie chroni pomieszczenia ani przed utratami ciepła, ale też powoduje, że na ściankach rury światłonośnej skrapla się woda, jeśli taki świetlik zainstalowany jest w łazience, kuchni czy nad basenem.
Państwa bezpieczeństwo
Jeżeli na dach, na którym montowany jest nasz największy świetlik maxiSolar big łatwo dostać się z zewnątrz - proponujemy Państwu dodatkowe zabezpieczenie przed ewentualnym dostaniem się do pomieszczeń osób niepowołanych. Jest to montowany na zamówienie przez nas i zespolony jeszcze w procesie produkcji (tu, w Polsce) stalowy krzyżak. Skutecznie uniemożliwi on wejście przez świetlik do oświetlanego pomieszczenia - a przy tym jest niewidoczny. W największym świetliku naśladującym świetlik maxiSolar nie można zainstalować żadnej ochrony przeciwwłamaniowej. Po prostu nie ma gdzie (kopuła jest wklejona silikonem w plastyczna aluminiowa obróbkę blacharską) - no i świetlik ten musiałby też wrócić do producenta. Na dodatek krzyżaki firmy maxiSolar nie pasują do tych świetlików! Narażacie się wtedy drodzy Klienci na ewentualne włamanie i kradzież cennych przedmiotów.
Akcesoria dodatkowe
Do świetlików maxiSolar oferujemy Państwu całą gamę elementów dodatkowych dla każdej wielkości oferowanego świetlika. Od specjalnych adapterów (kołnierz ołowiany) rekomendowanych do pokryć profilowanych, podstaw ocieplanych podwyższających konstrukcję świetlika, oświetlenia sztucznego, żarówek tzw. „aureolek” o temperaturze barwowej 2700K przystosowanych do montażu wewnątrz rur światłonośnych, krzyżaki antywłamaniowe po zestawy do łączenia i podciągania bardzo długich rur (powyżej 3m), tuleje osłonowe. Najczęściej z powodu niskiej ceny i oszczędności, oprócz samej oprawy oświetleniowej w jednym rozmiarze do różnych wielkości(!) oferowanych świetlików nie znajdziecie Państwo żadnych innych przydatnych akcesoriów dodatkowych.
Doświadczenie
Pracownicy firmy maxiSolar od wielu lat osobiście odwiedzają swoich klientów. Dzięki doświadczeniu popartemu odpowiednią wiedzą, pomogą wybrać odpowiedni świetlik, zaprojektują rozmieszczenie świetlików na dachu i w pomieszczeniu. Firma maxiSolar prowadzi także zakrojoną na cała Polskę kampanię informacyjną uświadamiającą jak zdrowe jest naturalne światło. Organizujemy również wiele szkoleń dla dekarzy, projektantów czy architektów. Tanie świetliki dalekowschodnie sprzedawane są od niedawna na ogół przez bardzo „młodą” konkurencję (doświadczenie?) lub też jako jeden z wielu materiałów budowlanych przez przypadkowe firmy.
PODSUMOWANIE
Każdy dom jest inny, każdy dom ma inny dach. Każdy nasz Klient ma indywidualne potrzeby. Każdy Klient chce doświetlić inne pomieszczenia. Pożądany efekt osiągniecie Państwo tylko wtedy gdy kupicie markowy produkt maxiSolar.
Możecie liczyć Państwo zawsze na naszą fachową poradę a sprawdzona technologia i wieloletnie nasze doświadczenie sprawiają, ze nasz produkt jest dopasowany do potrzeb klienta, naszego klimatu i dachu na którym jest montowany.
Aby mieć pewność jaki świetliki Państwo kupujecie i czy są one dobrze dopasowane do naszych potrzeb -klimatu i dachu zapytaj swojego doradcę czy świetliki są na pewno produkowane w Polsce czy tylko składane w garażu z marnej jakości podzespołów produkowanych w dalekowschodnich fabrykach. Pamiętaj, ze zbyt niska cena jest zawsze podejrzana. Za jakość trzeba zapłacić. Lepiej mieć spokój i nie martwić się czy zacznie nam zaraz kapać na głowę.
Niska cena nie może przekładać się na długoletni komfort użytkowania, przemyślane rozwiązania i wysoką jakość materiałów.
 
MaxiSolar ©® 2007-2015Jesteś naszym 1599904159990415999041599904159990415999041599904 gościem.Gości ”on line”:2.