Tryb oszczędzania energii.
Czy wiesz, że czarne tło ekranu, w przeciwieństwie do białego,
może zaoszczędzić do 20% energii.
Nie byłeś aktywny na naszej stronie przez ponad 2 minuty,
dlatego pozwoliliśmy sobie zaoszczędzić trochę energii w Twoim imieniu.
baner zaproswarto
dodaj do ulubionych
Jeżeli znajdziecie Państwo świetliki takiej samej jakości a w korzystniejszej cenie, my sprzedamy Wam nasze o złotówkę taniej!!!
maxisolarmaxisolarmaxisolarmaxisolar
maxisolarmaxisolarmaxisolarmaxisolar

Zastosowania

Aby przybliżyć Państwu ideę funkcjonowania naszego świetlika rurowego przedstawiamy poniżej wybrane spośród najczęściej stosowanych sposoby montażu Świetlików Rurowych maxiSolar®:

Montaż na dachu spadzistym

poddasze11poddasze11poddasze11

Świetliki Rurowe maxiSolar® nadają się do zamontowania na wszystkich rodzajach dachów spadzistych. Kopuła dachowa wykonana z wysokiej jakości PMMA montowana jest w odpowiednim miejscu na dachu. Jeśli wymaga tego konstrukcja dachu, a zwłaszcza pokrycie można dokupić w naszym sklepie specjalny kołnierz, który pomoże odpowiednio uszczelnić świetlik (np. przy zastosowaniu blachy falistej, trapezowej, lub dachówki ceramicznej). Rura światłonośna biegnie między kopułą a rozpraszaczem przez poddasze, czy strych omijając wszelkie przeszkody architektoniczne. W pomieszczeniu, w którym nie dało się do tej pory zainstalować okien możemy cieszyć się naturalnym światłem dziennym. Estetyczny rozpraszacz montowany jest w miejscu w którym dokładnie chcemy, właśnie dzięki elastycznej rurze.


Montaż na dachu o małym spadku

poddasze11poddasze11poddasze11

Przy dachach o małym spadku pokrytych np. papą czy płytą warstwową również możemy zamontować Świetlik Rurowy maxiSolar®. Kopułę instalujemy w jak najbardziej dogodnym dla nas miejscu a elastyczną rurą doprowadzamy światło do pomieszczeń na przykład biurowych znajdujących się wewnątrz budynku i pozbawionych do tej pory światła dziennego. Rozpraszacze możemy rozmieścić w dogodny dla nas sposób np. w kasetonach sufitu podwieszanego, tak aby uzyskać jak najlepsze efekty oświetlenia pomieszczenia.


Montaż na dachu płaskim

poddasze11poddasze11poddasze11

Jeśli zdecydujemy się na zainstalowanie Świetlika Rurowego maxiSolar® na dachu płaskim to jest to także możliwe. Zalecamy jednak, aby kopuła świetlika rurowego wraz z obróbką blacharską umieszczona była na ocieplonej podstawie dachowej, która również mogą Państwo kupić w naszym sklepie. Tak jak w innych przypadkach elastyczna rura światłonośna doprowadzana naturalne światło na odległość do biur, sal, w których chcemy osiągnąć pożądane oświetlenie, a element sufitowy wraz z rozpraszaczem możemy zamontować np. w suficie podwieszanym.


Montaż kopuły blisko poziomu gruntu

poddasze11poddasze11poddasze11

Świetliki Rurowe maxiSolar® doskonale nadają się również do oświetlania tych Państwa pomieszczeń które znajdują się poniżej poziomu gruntu - piwnice, garaże, ciągi komunikacyjne, baseny, sale konferencyjne, magazyny, zaplecza. Świetlik Rurowy maxiSolar® na nowo wytycza zasady w projektowaniu sposobów oświetlania pomieszczeń. Dzięki niemu można dostarczyć dzienne światło tam gdzie do tej pory było to niemożliwe. W tym przypadku rura światłonośna wprowadzona jest poniżej poziomu gruntu, a kopuła osadzona w opasce budynku. Należy w takim przypadku poprowadzić rurę w szachcie, który będzie odprowadzał ewentualne nadmiary wody oraz ocieplić rurę światłonośną wełną mineralną o grubości 60mm.


Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania dotyczące zastosowań Świetlików Rurowych maxiSolar® na Państwa dachach prosimy o kontakt na adres techinfo@maxisolar.pl, bądź telefonicznie z naszym specjalistą tel. 601 062 996 601 996 296.

 
MaxiSolar ©® 2007-2015Jesteś naszym 1599897159989715998971599897159989715998971599897 gościem.Gości ”on line”:1.