Tryb oszczędzania energii.
Czy wiesz, że czarne tło ekranu, w przeciwieństwie do białego,
może zaoszczędzić do 20% energii.
Nie byłeś aktywny na naszej stronie przez ponad 2 minuty,
dlatego pozwoliliśmy sobie zaoszczędzić trochę energii w Twoim imieniu.
baner zaproswarto
dodaj do ulubionych
Jeżeli znajdziecie Państwo świetliki takiej samej jakości a w korzystniejszej cenie, my sprzedamy Wam nasze o złotówkę taniej!!!
maxisolarmaxisolarmaxisolarmaxisolar
maxisolarmaxisolarmaxisolarmaxisolar


 

Instrukcja montażu
świetlika rurowego maxiSolar® LUX medium

BUDOWA ŚWIETLIKA

1. kopuła

2. uchwyt kopuły

3. nakrętka mocująca kopułę

4. rama dachowa z obróbką blacharską

5. pierścień górny

6. podstawa świetlika (opcja)

7. rura światłonośna maxiSolar LUX medium

8. pierścień łączący

9. wkręt mocujący rurę światłonośna

10. taśma aluminiowa

11. oprawa oświetleniowa (opcja)

12. rama sufitowa

13. wkręt samonawiercający do montażu rury światłonośnej

14. uchwyt i wkręt do montażu ramy sufitowej

15. nakładka sufitowa

16. zespół rozpraszaczy w uszczelce

UWAGI WSTĘPNE

W celu optymalnego wykorzystania właściwości świetlika maxiSolar®LUX medium i uzyskania jak największej efektywności, podczas montażu świetlika należy zwrócić uwagę na następujące zasady:

- umieścić kopułę na południowej, najbardziej nasłonecznionej części dachu, zwracając uwagę na omijanie miejsc zacienionych;

- prowadzić rurę światłonośną jak najkrótszą i jak najprostszą drogą (im krótsza i prostsza rura, tym większa ilość światła);

- montować rurę zgodnie ze wskazówkami producenta;

- z elementów pokrytych foliami ochronnymi należy je usunąć w trakcie montażu. Pozostawiona folia w zamontowanym świetliku może trwale uszkodzić elementy światłonośne.

W przypadku montażu rury światłonośnej maxiSolar LUX medium należy stosować okulary chroniące wzrok przed dużym natężeniem światła lub przykryć kopułę ciemnym materiałem.

W przypadku niestandardowego montażu, nie ujętego w poniższej instrukcji, należy skonsultować się z biurem obsługi klienta: tel. kom. 601 062 996 e-mail: techinfo@maxisolar.pl

1. CZĘŚĆ SUFITOWA - PRZYGOTOWANIE

A. Wyznaczyć miejsce zainstalowania świetlika na suficie, pamiętając o tym, że przy stropie belkowym otwór powinien być umieszczony między belkami. Średnica otworu powinna wynosić 26 cm.

B. Wyciąć otwór w wyznaczonym miejscu. W przypadku wycinania otwory w stropie betonowym, należy skonsultować się z konstruktorem budowlanym.

C. Za pomocą dołączonych uchwytów i wkrętów (17) umocować ramę sufitową (15) w wyciętym otworze.

2. GÓRNA CZĘŚĆ ŚWIETLIKA

A. Wyznaczyć i wykonać otwór w dachu o średnicy 30 cm. Otwór powinien być prostopadłym odwzorowaniem otworu w stropie.

B. Na otwór w dachu nałożyć podstawę świetlika (6) (w zależności od potrzeb i warunków atmosferycznych należy zastosować podstawę wyższą- 40 cm lub niższą- 15 cm).

Podstawę należy usytuować symetrycznie względem otworu. Podstawę należy wypoziomować używając do tego celu klinów lub podkładek, a następnie przymocować do konstrukcji dachu wkrętami.

C. Wykonać izolację przeciwwilgociową. Izolacja powinna nachodzić na górne płaszczyzny podstawy świetlika (6). Zaleca się wykorzystanie dekarskich taśm termozgrzewalnych (patrz DETAL A i B).

D. Do pierścienia górnego (5) ramy dachowej zamocować za pomocą wkrętów moduł rury światłonośnej (patrz - 3. RURA ŚWIATŁONOŚNA maxiSolar LUX medium).

E. Na podstawę nałożyć ramę dachową wraz z zamontowaną rurą światłonośną.

F. Ramę dachową przymocować do podstawy wkrętami z uszczelnieniem.

G. Nałożyć kopułę (1) na ramę dachową (4) tak, by gniazda montażowe kopuły pokrywały się z wystającymi śrubami. Wsunąć uchwyty kopuły (2) i przykręcić je dołączonymi nakrętkami

UWAGA!

Nie czyścić środkami z zawartością alkoholu, benzyny, nitro.

W trakcie montażu części dachowej i kopuły należy zdjąć folię ochronną z pierścienia znajdującego się wewnątrz ramy górnej świetlika. Po zdjęciu folii z pierścienia należy uważać, aby nie zabrudzić wewnętrznej (refleksyjnej) strony pierścienia.

3.1. RURA ŚWIATŁONOŚNA SZTYWNA maxiSolar LUX medium

A. Usunąć folię ochronną z rury światłonośnej. W trakcie montażu utrzymać czystość w wewnętrznej (refleksyjnej) części. Połączyć rurę światłonośną (moduł 61 cm) przez wsunięcie krawędzi w nacięcia.

B. Miejsce łączenia rury zakleić dołączoną taśmą aluminiową (10).

C. W celu uzyskania właściwej długości rury światłonośnej (łączącej pierścień górny (5) z ramą sufitową (12) należy połączyć ze sobą przy pomocy pierścieni łączących (8) odpowiednią ilość modułów (61 cm lub 30,5 cm). Ostatni moduł należy dociąć na właściwą długość tak, aby wpasować go do ramy sufitowej.

Łączenie polega na wsunięciu rury światłonośnej w pierścień łączący i przymocowanie jej za pomocą wkrętów. Miejsca łączenia należy owinąć taśmą aluminiową (10).

D. Przygotowanym zestawem rur połączyć górny moduł (zamontowany do ramy dachowej) z ramą sufitową (12).

E. W przypadku zastosowania kilku modułów rury zaleca się wzmocnienie połączonych rur poprzez podwieszenie ich linkami do konstrukcji dachu.

KOLANO maxiSolar LUX medium [opcja]

W przypadku trudności w wykonaniu otworów dachowego i stropowego w jednej osi, należy zastosować kolana maxiSolar LUX medium.

Kolana maxiSolar LUX medium dostępne są na zamówienie w trzech wersjach: 0-32°, 0-65° oraz 0-90°. Przy zamówieniu należy podać kąt ugięcia kolana.

Do połączeń poszczególnych elementów należy zastosować pierścienie łączące {patrz. pkt 3C).

Montaż rury wraz z kolanami można wykonać w przestrzeni między dachem a stropem, po wcześniejszym zamontowaniu pierścienia sufitowego.

4. DOLNA CZĘŚĆ ŚWIETLIKA

A. Dolną część rury światłonośnej wsunąć od wewnątrz w ramę sufitową (12)

B. Wsunąć zestaw rozpraszaczy w uszczelce (16) w gniazdo ramy sufitowej.

C. Nasunąć na pierścień sufitowy nakładkę sufitową (15) tak , by zaczepy nakładki weszły w gniazda pierścienia sufitowego. Docisnąć I przekręcić do oporu w prawo lub w lewo (należy zwrócić uwagę na zahaczenie się wszystkich 4 zaczepów).

5. DOCIEPLENIE I IZOLACJA

W celu zapewnienia lepszej izolacji cieplnej, zalecamy ocieplenie rury światłonośnej i kolana matą wełnianą z wełny mineralnej o grubości 50 mm.

W razie pytań prosimy o kontakt:tel. kom. 601 062 996 e-mail: techinfo@maxisolar.pl

 
MaxiSolar ©® 2007-2015Jesteś naszym 1599921159992115999211599921159992115999211599921 gościem.Gości ”on line”:7.