Tryb oszczędzania energii.
Czy wiesz, że czarne tło ekranu, w przeciwieństwie do białego,
może zaoszczędzić do 20% energii.
Nie byłeś aktywny na naszej stronie przez ponad 2 minuty,
dlatego pozwoliliśmy sobie zaoszczędzić trochę energii w Twoim imieniu.
baner zaproswarto
dodaj do ulubionych
Jeżeli znajdziecie Państwo świetliki takiej samej jakości a w korzystniejszej cenie, my sprzedamy Wam nasze o złotówkę taniej!!!
maxisolarmaxisolarmaxisolarmaxisolar
maxisolarmaxisolarmaxisolarmaxisolar

Spis pytań

Pytania i odpowiedzi

1. Co to jest świetlik rurowy maxiSolar?

Jest on kolejnym etapem w ewolucji okna. Ma on rurę/tunel światłonośny, który umożliwia przenoszenie naturalnego światła dziennego na odległość –czego nie możemy przecież zrobić używając okien.

2. Kiedy stosować rozwiązanie jakie daje maxiSolar?

Gdy nie ma możliwości doprowadzenia do pomieszczeń naturalnego światła dziennego tak popularnym oknem -czyli pomieszczeń, których ściany nie są ścianami zewnętrznymi budynku więc nie ma możliwości zamontowania standardowego rozwiązania jakim jest okno, lub sufity znajdują się w dużej odległości od dachu i nie ma możliwości zamontowania choćby okna dachowego/połaciowego.

3. Jaką dokumentację posiadają świetliki maxiSolar?

Po wejściu Polski do UE oraz zharmonizowaniu norm do wymogów tejże unii nie posługujemy się już krajową Aprobata Techniczną. Aktualnie obowiązującym dokumentem potwierdzającym zgodność z normami unijnymi świetlików maxiSolar jest wystawiana przez nas na życzenie Klienta deklaracja zgodności CE –wg norm zharmonizowanych PN-EN 1873:2006.

4. Czy świetlik rurowe maxiSolar zostały sklasyfikowane wg kodu PKWiU?

Tak, świetliki rurowe maxiSolar zostały sklasyfikowane wg kodu PKWiU pod numerem kodu wyrobu: 25.23.15-50.60, (Świetlik rurowy) klasyfikacja wyrobu: Świetliki dachowe z tworzyw sztucznych.

Przy sprzedaży świetlików z uwagi, iż jest on dostosowany do indywidualnych potrzeb naszego Klienta, jest na fakturze w rozbiciu na elementy. Po zamontowaniu (połączeniu jego elementów na dachu i w pomieszczeniu rurą światłonośną) jest jednym urządzeniem. Wszystkie elementy wyszczególnione w fakturze po zmontowaniu stanowią jedną integralną całość nazywaną świetlikiem rurowym maxiSolar, który jest objęty tym samym numerem PKWiU.

Przed 01.05.2004r. każdy z elementów sprzedawany był z 7% stawką VAT i sklasyfikowany był pod tym samym nr PKWiU 25.23.15-50.60 jako materiał budowlany, jednakże wszystkie elementy po zmontowaniu tworzą jedną całość nazywaną świetlikiem rurowym maxiSolar, który jest objęty tym samym nr PKWiU.

5. Co zyskam stosując maxiSolar-y?

Przede wszystkim dobre samopoczucie jakie daje przebywanie w naturalnym dziennym świetle. Kolejną równie istotną sprawą jest ekologiczny aspekt tego rozwiązania. Nie zużywamy energii elektrycznej do oświetlenia naszych pomieszczeń w czasie gdy mamy przecież jasno na zewnątrz –a co za tym idzie oszczędzamy naszej planecie wycinkę drzew i wydobycie innych surowców energetycznych z jej jak już skromnych niestety zasobów.

6. Jak działa maxiSolar i dlaczego?

W naszym „oknie” maxiSolar-owym zastosowaliśmy pewien trik, który wykorzystuje efekt odbicia. Jest to specjalna rura/tunel światłonośny, który pozwala wpadającym doń promieniom słonecznym odbijać się od swoich ścian jak od lustra i w rezultacie dotrzeć do naszego ciemnego pomieszczenia.

7. Czy wszystkie pomieszczenia można doświetlić maxiSolar-em?

Można doświetlić te pomieszczenia, do których konstrukcja budynku pozwala doprowadzić rurę światłonośną.

8. Czy świetliki maxiSolar można zamontować na wszystkich rodzajach i nachyleniach dachów?

Tak, Świetliki Rurowe maxiSolar® można montować na wszystkich rodzajach dachów krytych np: papą, gontem bitumicznym, dachówką*, blachą*, łupkami czy płytą wielowarstwową a nawet na dachach zielonych.

*do dachów krytych dachówką lub blachą falistą czy trapezową wymagane jest zastosowanie dodatkowo kołnierza ołowianego.

UWAGA!

W przypadku montażu świetlika na dachu o spadku większym niż 45° lub na ścianie pionowej zalecamy zastosowanie dodatkowej konstrukcji. Po szczegóły instalacji maxiSolar® kliknij tutaj.

9. Jakie możliwości ma maxiSolar?

Naprawdę duże. Odpowiednio dobrane świetliki (ich ilość, średnice i rodzaje rury światłonośnej) pozwolą na doświetlenie pomieszczeń znajdujących się w odległości nawet 30m od naturalnego źródła światła.

W celu optymalnego dobrania rozmiaru świetlika i rodzaju rury światłonośnej do Państwa pomieszczenia prosimy o skorzystanie z naszego kalkulatora (LINK) lub skontaktowanie się telefoniczne/e-mailowe z naszym doradcą: tel. 601 062 996, e-mail: techinfo@maxisolar.pl.

10. Ile i jakich świetlików potrzebuję do mojego pomieszczenia?

Proponujemy skorzystanie z kalkulatora (LINK) zamieszczonego na naszej stronie, lub skontaktowanie się z naszym doradcą technicznym e-mailowo: techinfo@maxisolar.pl bądź telefonicznie 601 062 996.

11. Jakie są średnice maxiSolar-ów?

-maxiSolar small –o średnicy rury światłonośnej 250mm

-maxiSolar medium –o średnicy rury światłonośnej 350mm

-maxiSolar big –o średnicy rury światłonośnej 550mm

maxiSolar grand –o średnicy rury światłonośnej 850mm

12. Jak zbudowany jest świetlik maxiSolar?

Sam świetlik maxiSolar można podzielić na dwa główne elementy:

-element dachowy montowany zwykle na dachu, aczkolwiek może to być również szacht, a nawet ściana elewacyjna budynku. Jest to kopuła w kształcie sfery (wycinka z kuli), która zamocowana jest na podwyższającej ramie zespolonej z obróbką blacharską. Z drugiej natomiast strony obróbki blacharskiej jest pierścień, na którym mocuje się rurę światłonośną.

-element sufitowy montowany w doświetlanym pomieszczeniu, w jego suficie lub na ścianie. Jest to okrągła rama, w której mocowane są w uszczelce dwa rozpraszacze: przeźroczysty i pryzmatyczny (nieprzeźroczysty) pozwalający na równomierne rozproszenie światła. Do tej ramy od wewnątrz mocuje się na specjalnym pierścieniu rurę światłonośną.

Jednak aby świetlik zaczął prawidłowo funkcjonować konieczne jest połączenie elementów dachowego z sufitowym świetlika rurą światłonośną.

13. Z jakich materiałów jest zbudowany świetlik?

Świetlik Rurowy maxiSolar® w rozbiciu na elementy:Materiał:
kopuła(na zewnątrz dachu)PMMA (polimetakryl) z filtrem UV
obróbka blacharskastal powlekana odporna na korozję
rura światłonośna(rura spiro):przewód rurowy: metalizowany poliester- szkielet przewodu rurowego: drut sprężynowy
pierścień górny
(do niego mocowana jest rura)
stal nierdzewna
pierścień dolny
(do niego mocowana jest rura)
stal nierdzewna
rama sufitowa(motnowanawewnątrz pomieszczenia)białe tworzywo termoplastyczne ABS
rozpraszaczPMMA z filtrem UV

14. Co to jest kompletny maxiSolar?

Kompletny zestaw to element świetlika dachowy i sufitowy połączony rurą światłonośną, która jest sprzedawana zawsze osobno –w długości dostosowanej do Państwa indywidualnych potrzeb (w wielokrotności 30cm).

W przypadku, gdy dach ma pokrycie tzw wysokie/profilowane (np. karpiówka, blachodachówka, łupki, blacha trapezowa, falista itp.) do połączenia obróbki blacharskiej elementu dachowego z dachem zalecamy zastosowanie kołnierza ołowianego (dostępny w naszej ofercie -dedykowany do każdego z rozmiarów).

Do każdego zamówionego przez Państwa kompletu otrzymacie zestaw wszystkich śrubek, wkrętów, zaślepek i uszczelek jakie są niezbędne do prawidłowego i estetycznego zamontowania świetlika.

15. Dlaczego rura światłonośna nie jest w zestawie?

Ponieważ z naszego długoletniego doświadczenia w sprzedaży świetlików wynika jednoznacznie iż nasi Klienci mają bardzo zróżnicowane potrzeby i nie należy tworzyć na siłę zestawów. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na sprzedaż rury osobno, by zaoszczędzić Państwu dodatkowych, niepotrzebnych kosztów:

- zakupu zestawu ze zbyt długa rurą w stosunku do Państwa potrzeb

- dokupowania rury do zestawu ze zbyt krótką rurą i ponoszenia dodatkowych kosztów specjalnego kompletu do ich połączenia.

16. Ile potrzebuję rury światłonośnej?

Pomiaru należy dokonać pomiędzy miejscem w dachu przewidzianym na zainstalowanie kopuły a miejscem planowanym na zamontowanie ramy sufitowej. Odległość należy zmierzyć tak, aby rurę światłonośną poprowadzić najkrótszą i najprostszą drogą (jeżeli zachodzi konieczność ominięcia przeszkód architektonicznych).

17. Jakie są rodzaje rur światłonośnych?

- maxiSolar STANDARD –giętka rura światłonośna wykonana z miękkiego metalizowanego poliestru posiadająca szkielet przewodu rurowego z drutu sprężynowego. Oferowana jest w średnicy 250, 350 i 550mm

- maxiSolar LUX –sztywna rura światłonośna wykonana z aluminium napylanego srebrem Jest oferowana we wszystkich średnicach.

18. Czym różni się rura giętka STANDARD od sztywnej LUX?

Obie rury wyprodukowane są z zachowanie najwyższej jakości i żywotność ich jest podobna. Różnią się budową i możliwościami. Różnica w ich efektywności polega na ilości i intensywności przenoszonego światła.

Rura sztywna jest nowszym produktem wykorzystującym racjonalizatorskie technologie. Zastosowanie innowacyjnych materiałów do budowy rury światłonośnej umożliwia światłu lepsze przenoszenie i to na dużo większe odległości. W związku z tym straty światła wynikające z zagięć, czy z samej długości rury są o wiele mniejsze niż przy zastosowaniu rury giętkiej, a przez to intensywność finalna światła na rozpraszaczu jest o wiele większa.

Rura giętka natomiast nadaje się wyśmienicie do zastosowania na krótkich odległościach i jest zdecydowanie bardziej ekonomiczna finansowo. Jej budowa umożliwia bardzo łatwe omijanie przeszkód architektonicznych (można ją dowolnie wyginać) i nie wymaga stosowania dodatkowych rozwiązań jakimi są kolana niezbędne w takim przypadku przy rurach sztywnych.

19. Jakiej długości są rury światłonośne?

Rura giętka STANDARD jest produkowana w jednym odcinku do długości 630cm, natomiast rura sztywna LUX produkowana jest w modułach 30cm i 60cm do samodzielnego łączenia za pomocą dostarczonych przez nas łączników.

20. Jakiej długości rura światłonośna będzie najbardziej efektywna?

W zależności od wielkości świetlika zalecamy rury światłonośne o następujących długościach:

- świetlik maxiSolar small, Ø rury 25cm:
-rura giętka STANDARD do 120cm
-rura sztywna LUX do 720cm

- świetlik maxiSolar medium, Ø rury 35cm:
-rura giętka STANDARD do 210cm
-rura sztywna LUX do 990cm

- świetlik maxiSolar big, Ø rury 55cm:
-rura giętka STANDARD do 420cm
-rura sztywna LUX do 2010cm

- świetlik maxiSolar grand, Ø rury 25cm:
-rura giętka STANDARD nie występuje
-rura sztywna LUX do 3000cm

Rurę światłonośną bez względu na jej rodzaj należy poprowadzić możliwie najkrótszą drogą.

21. Jak zamówić rurę?

Po wymierzeniu potrzebnej przez Państwa długości:

efekt pomiaru odległości np. 140cm należy podzielić przez długość modułu 30cm. Otrzymany wynik 140cm/30cm=4,67modułu należy zaokrąglić w górę do całości –czyli do 5modułów po 30cm –więc otrzymacie Państwo od nas 150cm rury – i tak:

- rura giętka STANDARD zostanie przycięta do długości 150cm (5 modułów x 30cm) i dostarczona Państwu w jednym kawałku. Cena rury światłonośnej uzależniona jest od ilości zamówionych modułów 30cm. Maksymalna długość jednego odcinka to 630cm. Przy rurach dłuższych odcinki rur należy łączyć łącznikami. Rurę STANDARD można dowolnie zginać (jest giętka) –należy jednak pamiętać iż wskazane jest przeprowadzenie jej jak najkrótszą drogą bez zbędnego wyginania, gdyż każde wygięcie powoduje straty w dostarczanym świetle.

- rura sztywna LUX zostanie przygotowana w odcinkach 60cm, 60cm i 30cm do długości 150cm i dostarczona Państwu razem ze specjalnymi pierścieniami łączącymi. Cena rury światłonośnej uzależniona jest od ilości zamówionych modułów 30cm i 60cm.
W przypadku gdy rura sztywna LUX będzie musiała być zgięta aby została przeprowadzona należy zmierzyć kąt zgięcia i zamówić odpowiednie kolano. Kolana do rur o średnicy 25, 35 i 55cm są płynnie regulowane w dwóch zakresach: 1°-65° i 66°-90°. Kolano do średnicy rury 85cm jest o kącie stałym 90°.

Zalecamy stosowanie podciągów do wszystkich rur światłonośnych o długościach powyżej 3,6m.

22. Jakie akcesoria są dostępne do świetlików maxiSolar?

- kołnierz ołowiany: stosowany do montażu świetlika na falistych pokryciach dachowych (dachówka, blacha falista itp.)

-oprawa oświetleniowa: umożliwia wykorzystanie świetlika jako źródła światła po zmierzchu

-tuleja osłonowa: ochrania rurę przy przejściu przez stropy betonowe lub inne konstrukcje o ostrych krawędziach

-krzyżak stalowy: montowany w elemencie dachowym świetlika o średnicy 550mm, w celu uniemożliwienia przedostania się przez rurę do doświetlanego pomieszczenia

-pierścień podciągowy z linkami: zalecamy jego zastosowanie przy montażu świetlika z rurą o długości powyżej 390 cm

-ocieplana podstawa dachowa: montowana na dachach płaskich umożliwia wyniesienie kopuły świetlika ponad dach o dodatkowe 15cm

-ocieplana podstawa dachowa: montowana na dachach płaskich umożliwia wyniesienie kopuły świetlika ponad dach o dodatkowe 40cm

-kwadratowa ramka do sufitów podwieszanych: gdy do wystroju i stylu pomieszczenia bardziej pasuje Państwu zakończenie świetlika kwadratowe a nie okrągłe

-kwadratowa ramka do sufitów systemowych: proponujemy wykończenie elementu sufitowego zamontowanego w suficie systemowym (kasetony) specjalnie dedykowaną do tego ramką kwadratową

23. Czy przez świetlik można się dostać do pomieszczenia w którym jest zamontowany?

Rozmiary świetlików 250 mm i 350 mm uniemożliwiają przedostanie się do wnętrza budynku. Natomiast Klientom montującym największy świetlik o średnicy 550 mm, oferujemy jako zabezpieczenie stalowy krzyżak

24. Jakie straty ciepła występują w maxiSolar®?

Są minimalne i porównywalne do strat ciepła w przypadku okien. Strata ciepła przy powierzchni świetlika 0,25m2 wynosi U=2,09 W/(m2 x K)*.

*przy ociepleniu całej długości przewodu rurowego matą wełnianą o grubości 60 mm) - badania wykonane przez ITB, Warszawa.

25. Jaka jest izolacyjność cieplna świetlika maxiSolar®?

Izolacyjność cieplna świetlików czyli współczynnik przenikania ciepła K/U W/(mK).

K(U)=2,1 dla nie ocieplonej rury światłonośnej,
K(U)=1,3 dla ocieplonych rur światłonośnych.

Rury światłonośne ocieplane mogą być wełną mineralną o grubości 60mm.

26. Czy świetlik maxiSolar® jest odporny na warunki atmosferyczne?

Tak. Konstrukcja Świetlika Rurowego maxiSolar® i materiały, z których został on wykonany są odporne na warunki atmosferyczne.

27. Jak konserwować i czym czyścić świetlik maxiSolar®?

Ze względu na sferyczny kształt i rodzaj zastosowanego materiału, kopuła nie wymaga czyszczenia ani konserwacji. Opady atmosferyczne w samoistny sposób oczyszczają kopułę na dachu z zabrudzeń.

W przypadku niedostatecznej czystości elementów świetlika zabrudzenia można usunąć wilgotną ściereczką z rozcieńczonym delikatnym detergentem. UWAGA! Nie należy używać do czyszczenia preparatów, które zawierają alkohol lub rozpuszczalniki. Powodują one osłabienie struktury materiału, co może doprowadzić w niedługim czasie do powstanie pęknięć.

28. Jak duży otwór potrzebny jest by zamontować świetlik?

Dane do otworowania stropu i dachu wg specyfikacji:

maxiSolar®otwór w dachurura światłonośnaotwór w suficie
smallΦ300 mmΦ250 mmΦ260 mm
mediumΦ380 - 400 mmΦ350 mmΦ360 mm
bigΦ600 mmΦ550 mmΦ560 mm
grandΦ1000 mmΦ850 mmΦ900 mm

29. Czy w zestawie znajduje się obróbka blacharska?

Tak, w skład zestawu wchodzi standardowa obróbka blacharska zespolona ze świetlikiem.

30. Ile czasu zajmuje montaż świetlika maxiSolar®?

Przeciętnie od dwóch do trzech godzin w zależności od doświadczenia dekarza, pokrycia dachu i rodzaju stropu.

31. Czy trudno jest zamontować świetlik maxiSolar® i kto może to zrobić?

Do każdego kompletu dołączona jest szczegółowa instrukcja montażu. Firma maxiSolar nie wymaga montażu przez naszego autoryzowanego dekarza. W przypadku montażu na dachu przez osobę/firmę posiadającą uprawnienia dekarskie, otrzymacie Państwo gwarancję dekarską na szczelność połączenia od tejże osoby/firmy, a po potwierdzeniu montażu na dołączonej do faktury naszej oryginalnej karcie gwarancyjnej my przedłużamy Państwu gwarancję na świetlik do 7lat. W przypadku montażu przez osobę bez uprawnień okres gwarancji na świetlik wynosi 2 lata.

32. Na jaki okres udzielana jest gwarancja na maxiSolar®?

Na każdy komplet świetlika udzielamy 2 letniej gwarancji (na wszystkie elementy produktu) . W przypadku montażu świetlika przez osobę/firmę posiadającą uprawnienia dekarskie i po potwierdzeniu montażu na dołączonej do faktury naszej oryginalnej karcie gwarancyjnej okres gwarancji przedłużymy do 7lat.

Warunki gwarancji LINK

33. Czy mogę zakupić osobno poszczególne części świetlika?

Tak. Możecie Państwo osobno zakupić u nas dowolne części.

34. Jak zamówić Świetliki Rurowe maxiSolar® oraz ewentualne ich elementy dodatkowe?

Świetliki oraz ewentualne ich elementy dodatkowe można zamówić w kilka sposobów:

- korzystając z formularza kontaktowego znajdującego się na naszej stronie www (LINK)

- pocztą elektroniczną na adres:
sklep@maxisolar.pl

- pocztą tradycyjną na adres:- pocztą tradycyjną na adres:
maxiSolar®
ul. Gdańska 1
58-340 Głuszyca, Polska

- telefonicznie pod numerami:
tel.(+48) 74 845 66 69
tel. kom. 601 062 996
tel. kom. 601 996 296
Przy zamówieniu telefonicznym opłacanym za pobraniem u kuriera będziecie Państwo poproszeni o jego potwierdzenie drogą e-mailową.

Składając zamówienie należy podać dane do faktury oraz dane adresowe do wysyłki –jeżeli są inne niż na fakturze oraz wskazać osobę upoważnioną do odbioru zamówienia wraz z numerem telefonu kontaktowym dla kuriera.

35. Jak mogę zapłacić za zamówione świetliki?

Po przyjęciu od Państwa zamówienia wystawiamy fakturę pro-forma, na podstawie której można dokonać przedpłaty przelewem na konto:

PKO Bank Polski S.A.
Oddział 3 we Wrocławiu
ul. Powstańców Śląskich 60
53-333 Wrocław, Polska
42 1020 5242 0000 2102 0156 5530

Możliwa jest również zapłata za pobraniem uiszczana kurierowi firmy spedycyjnej w momencie dostarczenia przesyłki, pod warunkiem jednak iż kwota pobrania nie przekracza 2000zł.

36. Jak pakujemy Państwa zamówienie?

Przygotowane dla Państwa zamówienia z uwagi na duże rozmiary świetlików i ich elementów, oraz aby w czasie transportu do Państwa uniknąć jego uszkodzenia, do jednego kartonu możemy zapakować:

- świetlik
(element sufitowy i dachowy wraz z giętką rurą światłonośną do 210cm oraz z drobnymi akcesoriami dodatkowymi jak na przykład kołnierz ołowiany lub oprawa oświetleniowa)

- sztywną rurę światłonośną do 10 modułów,

- łączniki do rur sztywnych do 6 sztuk,

- kolano 1 sztukę,

- tuleję osłonową 1 sztukę,

- ocieplaną podstawę dachową 1 sztukę,

- pierścień podciągowy i podciągi 1 komplet,

Paczki wysyłane są firma kurierską DHL pod wskazany przez Klienta adres.

37. Jakie są koszty przesyłki na terenie Polski?

Koszt przesyłki jest zróżnicowany w zależności od sposobu płatności za zamówienie.

Przy płatności przelewem na konto firmy na podstawie faktury pro-formy (zamówienie jest realizowane gdy pieniądze są zaksięgowane na koncie lub otrzymamy potwierdzenie płatności wygenerowane z przelewu elektronicznego), koszt wysyłki jednej paczki to zawsze 37,00 zł netto czyli brutto 45,51 zł.

Przy płatności za pobraniem kurierowi koszt wysyłki jednej paczki to 55,00zł netto, czyli brutto 67,55 zł.

Istnieje rónież możliwość odebrania zamówienia (oczywiście po wcześniejszym jego opłaceniu i ustaleniu terminu odbioru) przez Państwa z naszych magazynów.

38. Jakie są warunki i koszt dostawy po za granice Polski

Ustalane są indywidualnie.
Istnieje możliwość dostarczenia zamówienia naszym transportem do Państwa, bądź odebrania przez Państwa towaru z naszych magazynów.
Płatność w przypadku zamówień realizowanych po za granicami Polski –przedpłata za całość zamówienie na konto firmy maxiSolar na podstawie wystawionej faktury pro-forma.

39. Ile trwa dostawa świetlika maxiSolar®?

Zamówienia standardowe (bez podstaw, kolan, krzyżaków):
W przypadku wysłania do nas potwierdzenia płatności e-mailem na adres płatnosci@maxisolar.pl bądź zaksięgowania wpłaty na naszym koncie firmowym do godziny 9.00 zamówienie zostanie przygotowane do wysyłki najpóźniej na następny dzień roboczy.
Przesyłki dostarczane są firmą kurierską na następny dzień roboczy (gwarancja firmy kurierskiej DHL).
Czas realizacji zamówienia zawierającego elementy wykonywane na Państwa indywidualne zamówienie czas może ulec wydłużeniu do 5 dni roboczych.

40. Na jakich zasadach mogę zwrócić świetlik maxiSolar® lub akcesoria do niego?

Zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 roku 'O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny' klient może zrezygnować z towaru kupionego w naszym sklepie bez podania przyczyny w ciągu 10 dni od daty odebrania przesyłki. Jest to możliwe tylko wówczas, gdy towar nie był używany, nie został w żaden sposób zniszczony, uszkodzony. Zwracany towar należy odsyłać razem z otrzymaną wraz z nim fakturą VAT w oryginalnym opakowaniu. Sklep gwarantuje zwrot kwoty równej cenie towaru (bez kosztów wysyłki). Pieniądze zostaną zwrócone po otrzymaniu towaru, który nie nosi śladów używania i nie został zniszczony, w ciągu 7 dni roboczych przelewem bankowym na konto wskazane przez klienta. Koszt odesłania zwracanego towaru nie podlega zwrotowi. Firma maxiSolar® nie przyjmuje paczek dostarczonych za pobraniem.

41. Jak składać reklamację?

Reklamację można wysłać na adres firmy:

maxiSolar,
ul. Gdańska 1,
58-340 Głuszyca,

lub przesłać na adres e-mailowy:

techinfo@maxisolar.pl

Komplet dokumentów jaki należy nam przesłać to:
1. Kopia dokumentu zakupu
2. Zdjęcie reklamowanego elementu w jakości pozwalającej na obejrzenie szczegółów
3. Zdjęcie reklamowanego elementu obrazujące jego zamontowanie w świetliku
4. Opis reklamowanego elementu (nieprawidłowości), daty i okoliczności stwierdzenia usterki oraz datę montażu świetlika (miesiąc i rok)
W przypadku gdy dostarczona dokumentacja zdjęciowa nie pozwoli na jednoznaczne stwierdzenie wady materiałowej będziemy prosili Państwa o przesłanie kolejnych zdjęć lub samych reklamowanych elementów.

W razie konieczności rostrzygnięcia reklamacji na miejscu lub na wyraźne Państwa żądanie oględzin może dokonać nasz pracownik. Jeżeli jednak nie będą to wady materiałowe elementów świetlika a na przykład źle wykonany montaż, nasz pracownik obciąży Państwa kosztami dojazdu oraz czasu pracy.

 
MaxiSolar ©® 2007-2015Jesteś naszym 1599896159989615998961599896159989615998961599896 gościem.Gości ”on line”:1.